Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (90 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Subject
ru: Тема

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Move
ru: Перенести

en: View
ru: Просмотр

en: Display
ru: Отображение

en: Attachment
ru: Вложение

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Inbox
ru: Входящие

en: Sender
ru: Отправитель

en: Move to folder
ru: Переместить в папку

en: To
ru: Кому

en: Add folder
ru: Создать папку

en: Delta
ru: Дельта

en: Published
ru: Опубликовано

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: Recipient
ru: Получатель

en: Folder name
ru: Имя папки

en: Sent
ru: Отправлено

en: Folders
ru: Папки

en: Compose
ru: Написать

en: Folder
ru: Папка

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Avatar
ru: Аватар

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: to
ru: до

en: Message count
ru: Количество сообщений

en: Messages
ru: Сообщения

en: Deleted
ru: Удалено

en: Reference
ru: Связь

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Mark read
ru: Отметить как прочитанное

en: Manage folders
ru: Управление папками

en: Read
ru: Читать

en: Restore
ru: Восстановить

en: read
ru: прочитано

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: types
ru: типы

en: About
ru: Информация

en: Bcc
ru: Скрытая копия

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Bundle
ru: Набор

en: Trash
ru: Корзина

en: Filter settings
ru: Параметры фильтров

en: Draft
ru: Черновик

en: Cc
ru: Копия

en: Views Bulk Operations
ru: Массовые операции

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: - All -
ru: - Все -

en: Relative date
ru: Относительная дата

en: Starred
ru: Отмечено звёздочкой

en: attachment
ru: приложение

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: An autocomplete text field.
ru: Текстовое поле с автодополнением.

en: Link label to the referenced entity
ru: Сделать метку ссылкой на сущность

en: Autocomplete (Tags style)
ru: Автодополнение (в стиле тегов)

en: Type of item to reference
ru: Тип элемента для ссылки

en: Reference method
ru: Способ выбора

en: Create referenced entities if they don't already exist
ru: Создать сущность если она ещё не создана

en: Sort settings
ru: Настройки сортировки

en: Include the anonymous user in the matched entities.
ru: Включить анонимного пользователя в соответствующие объекты.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: Default selection handler settings
ru: Настройки по умолчанию для обработчика выбора

en: Process selected entities in a batch operation
ru: Обработка выбранных сущностей в пакетной операции

en: Size of the processing batch
ru: Размер партии обработки

en: Display configuration form on a separate page
ru: Показать форму конфигурации на отдельной странице

en: Title of the action selector form element
ru: Заголовок элемента формы выбора действия

en: Selected actions array
ru: Массив выбранных действий

en: Preliminary configuration array
ru: Предварительная настройка массива

en: Display action options as buttons
ru: Показать опции действий как кнопки

en: Clear selection when exposed filters change
ru: Очистить выбор при изменении открытых фильтров
