Nearby places search (8.x-1.4) - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Search
he: חיפוש

en: Name
he: שם

en: Bar
he: סרגל

en: Address
he: כתובת

en: Store
he: חנות

en: Other
he: אחר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Storage
he: אחסון

en: Blocks
he: בלוקים

en: Radius
he: רדיוס

en: Library
he: ספריה
