Neibers (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (64 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Administer
jv: Kelola

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Test
jv: Ujian

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Icon
jv: Ikon

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Page
jv: Kācā

en: Custom
jv: Kostum

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Order
jv: Urutan

en: Profile
jv: Profil

en: Sources
jv: Sumber

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: File to import not found.
jv: Berkas sing diimpor ora ana.

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Find and manage content.
jv: Nggolèki lan natani konten.

en: Asc
jv: Urut Maju
