Neibers (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (61 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Process
kn: ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Business
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Seat
kn: ಸೀಟ್

en: Migration
kn: ರವಾನಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Friends
kn: ಗೆಳೆಯರು

en: Platform
kn: ಪ್ಲಾಟ್‌ಫಾರ್ಮ್
