Neibers (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (82 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: File path
is: Skráarslóð

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Test
is: Prófa

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Picture
is: Mynd

en: Continue
is: Halda áfram

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Authored by
is: Höfundur

en: State
is: Fylki

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Order
is: Pöntun

en: Template
is: Sniðmát

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Sources
is: Uppsprettur

en: Front page
is: Forsíða

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Product type
is: Gerð vöru

en: Revision
is: Útgáfa

en: Orders
is: Pantanir

en: Tabs
is: Flipar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Translation
is: Þýðing

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Billing information
is: Greiðsluupplýsingar

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Sales
is: Sölur

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Product attributes
is: Eigindi vöru

en: Shipping information
is: Afhendingarstaður
