Neibers (8.x-2.0) - en to eo translation catalogue (88 entries)

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Article
eo: Artikolo

en: Comments
eo: Komentoj

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Image
eo: Bildo

en: Multiple
eo: Multopa

en: Parent
eo: Patro

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Menu
eo: Menuo

en: ID
eo: Identigilo

en: Picture
eo: Bildo

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Page
eo: Paĝo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Custom
eo: Propra

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Color
eo: Koloro

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Order
eo: Ordo

en: Profile
eo: Profilo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Sources
eo: Fontoj

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Revert
eo: Malfari

en: Your message has been sent.
eo: Via mesaĝo estas sendita.

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Display label
eo: Vidigita etikedo

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Apply
eo: Apliku

en: Publish
eo: Publikigu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: File to import not found.
eo: Importota dosiero ne trovita.

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Powered by Drupal
eo: Povigata per Drupalo

en: Elements
eo: Elementoj

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Asc
eo: kreske
