Neibers (8.x-2.0) - en to th translation catalogue (78 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: State
th: รัฐ

en: Color
th: สี

en: Order
th: เรียงตาม

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Sources
th: แหล่ง

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Business
th: ธุรกิจ

en: Video
th: วีดีโอ

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: No.
th: ลำดับที่

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Default order
th: การจัดลำดับเริ่มต้น

en: Billing information
th: ข้อมูลใบเสร็จ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: File to import not found.
th: ไม่พบแฟ้มที่ต้องการนำเข้า

en: Migration
th: การโยกย้าย

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: View mode
th: โหมดของวิว
