Neibers (8.x-3.0) - en to bs translation catalogue (75 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Image
bs: Slika

en: Parent
bs: Roditelj

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Menu
bs: Meni

en: Picture
bs: Slika

en: Continue
bs: Nastavi

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Revisions
bs: Revizije

en: Field name
bs: Ime polja

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Authored by
bs: Napisao

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Color
bs: Boja

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Order
bs: Poredak

en: Profile
bs: Profil

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Revert
bs: Vratiti

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Apply
bs: Primjeni

en: Translation
bs: Prevod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
