Neibrs (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Help
fr: Aide

en: Icon
fr: Icône

en: Page title
fr: Titre de page

en: Tabs
fr: Onglets

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: About
fr: À propos

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Platform
fr: Plate-forme

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Your shopping cart is empty.
fr: Votre panier est vide.

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets principaux

en: narrow
fr: étroit

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Basic HTML
fr: HTML simple

en: Restricted HTML
fr: HTML restreint
