Neibrs (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Help
tr: Yardım

en: Icon
tr: Simge

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: About
tr: Hakkında

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Your shopping cart is empty.
tr: Alışveriş sepetiniz boş.

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary tabs display toggle
tr: Birincil sekmeler görüntüsünü değiştir

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML
