Neon (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Error
fa: خطا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
