Nepali calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: Date
bg: Дата

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Date format
bg: Формат на датата

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Time format
bg: Формат на часа
