Nepali calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (13 entries)

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: am
bo: སྔ་དྲོ

en: pm
bo: ཕྱི་དྲོ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས
