Nepali calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Date
hr: Datum

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: am
hr: prijepodne

en: Time format
hr: Format datuma

en: About
hr: Opis

en: Uses
hr: Uporaba
