Nepali calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: am
vi: sa

en: pm
vi: ch

en: Time format
vi: Định dạng thời gian

en: About
vi: Giới thiệu

en: Uses
vi: Sử dụng
