Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Date
hi: तारीख

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: am
hi: पूर्वान्ह

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
