Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Date
ru: Дата

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Date format
ru: Формат даты

en: am
ru: утра

en: pm
ru: вечера

en: Time format
ru: Формат времени

en: About
ru: Информация

en: Uses
ru: Использование
