Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to be translation catalogue (13 entries)

en: Date
be: Дата

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Date format
be: Фармат даты

en: am
be: да палудня

en: pm
be: пасля палудня

en: About
be: Аб

en: Uses
be: Выкарыстанне
