Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: am
ku: ب.ن.

en: pm
ku: پ.ن.

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت
