Nested Entity Reference Formatter (8.x-1.34) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Above
ro: Deasupra

en: About
ro: Despre

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Visually Hidden
ro: Vizual Ascuns

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ro: A fost detectată o randare recursivă în timpul randării entității %entity_type: %entity_id, utilizând câmpul %field_name în pachetul %bundle_name. Anulare randare.
