NewsPlus Lite (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: قائم

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Navigation
fa: پیمایش

en: mobile
fa: موبایل

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
