Nexi XPAY (2.0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Currency
id: Mata uang

en: Logging
id: Pengelogan

en: Test
id: uji

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Session ID
id: ID Sesi

en: Amount
id: Jumlah

en: Payment
id: Pembayaran

en: Pending
id: Tertunda

en: API key
id: Kunci API

en: Changed
id: Berubah

en: Failed
id: Gagal

en: Processing
id: Memproses

en: Base URL
id: URL dasar

en: Services
id: Layanan

en: Test settings
id: Pengaturan tes
