Nexi XPAY (2.2.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Currency
it: Valuta

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Session ID
it: ID sessione

en: Mode
it: Modalità

en: Amount
it: Importo

en: Payment
it: Pagamento

en: Pending
it: In sospeso

en: Production
it: Produzione

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Processing
it: In elaborazione

en: Base URL
it: URL base

en: Cancelled
it: Annullato

en: Test settings
it: Impostazioni test
