Nexi XPAY (2.5.2) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: Processing
fil: Pinoproseso
