Nexi XPAY (2.5.3) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Currency
fa: واحد پول

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Test
fa: آزمایش

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Mode
fa: سبک

en: Amount
fa: مقدار

en: Payment
fa: پرداخت

en: Pending
fa: معلق

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Production
fa: محصولات

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Failed
fa: ناموفق

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Settings saved.
fa: تنظيمات ذخيره شد
