Nexi XPAY (2.5.3) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Currency
fr: Devise

en: Logging
fr: Journalisation

en: Test
fr: Tester

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Session ID
fr: Identifiant de session

en: Amount
fr: Montant

en: Payment
fr: Paiement

en: Paid
fr: Payant

en: Pending
fr: En attente

en: Pay
fr: Payer

en: API key
fr: Clé d'API

en: Expired
fr: Expiré

en: Changed
fr: Modifié

en: Failed
fr: Échec

en: Environment
fr: Environnement

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: Base URL
fr: URL de base

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Test settings
fr: Paramètres de test

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: Expire date
fr: Date d'expiration

en: Delete transaction
fr: Supprimer la transaction

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Logging settings
fr: Paramètres de journalisation
