Nexi XPAY (2.5.3) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Currency
pt: Moeda

en: Logging
pt: Registos

en: Test
pt: Testar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Mode
pt: Modo

en: Amount
pt: Quantia

en: Payment
pt: Pagamento

en: Pending
pt: Pendente

en: Pay
pt: Pagar

en: API key
pt: Chave API

en: Expired
pt: Expirado

en: Production
pt: Produção

en: Changed
pt: Alterado

en: Failed
pt: Falhou

en: Environment
pt: Ambiente

en: Processing
pt: A processar

en: Base URL
pt: URL Base

en: Services
pt: Serviços

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Test settings
pt: Configurações de teste

en: Logging settings
pt: Configurações de registo
