Nexi XPAY (2.5.4) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Test
hi: परीक्षण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Mode
hi: प्रकार

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: UUID
hi: युयुआइङी
