Next.js (2.0.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Development
it: Sviluppo

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Paths
it: Percorsi

en: Site
it: Sito

en: Published
it: Pubblicato

en: Field name
it: Nome del campo

en: Width
it: Larghezza

en: Path alias
it: Alias di percorso

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Base URL
it: URL base

en: Web services
it: Web service

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Experimental
it: Sperimentale

en: Entity types
it: Tipi di entità
