Next.js (2.1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Enabled
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Paths
pt: Endereços

en: Published
pt: Publicado

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Width
pt: Largura

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Path alias
pt: Endereço alternativo

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Base URL
pt: URL base

en: Web services
pt: Serviços web

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: Language Code
pt: Código do idioma
