Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (18 entries)

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: Description
ps: سپړنه

en: Action
ps: چار

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Image
ps: انځور

en: Name
ps: نوم

en: Add
ps: زیاتول

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: no
ps: نه

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Relationship
ps: اړيكې

en: parent
ps: پلرين

en: About
ps: په اړه
