Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to bg translation catalogue (18 entries)

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: yes
bg: да

en: Description
bg: Описание

en: Action
bg: Действие

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit
bg: Редактирай

en: Image
bg: Снимка

en: Name
bg: Име

en: Add
bg: Добави

en: Path
bg: Път

en: link
bg: връзка

en: no
bg: не

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: parent
bg: родител

en: info
bg: информация

en: integrated
bg: интегрирана
