Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: yes
da: ja

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: password
da: adgangskode

en: Add
da: Tilføj

en: Path
da: Sti

en: no
da: nej

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Document
da: Dokument

en: Relationship
da: Forbindelse

en: parent
da: forrige

en: About
da: Om

en: copy
da: kopier

en: pixels
da: pixel

en: permissions
da: tilladelser

en: label
da: etiket

en: integrated
da: integreret

en: Submit button text
da: Tekst på indsend-knap

en: Invalid URL.
da: Ugyldig URL

en: Media type
da: Medie type

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
da[0]: %action blev anvendt på @count element.
da[1]: %action blev anvendt på @count elementer.

en: Autoplay: %autoplay
da: Automatisk afspilning: %autoplay

en: Loop: %loop
da: Løkke: %loop

en: Muted: %muted
da: Dæmpet: %muted

en: Muted
da: Dæmpet

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
da: Ikke adgang til at afvikle %action på @entity_type_label %entity_label.

en: Size: %width x %height pixels
da: Størrelse: %width × %height pixels

en: Show playback controls
da: Vis afspilningskontroller
