Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: link
hi: लिंक

en: no
hi: नहीं

en: N/A
hi: एन / ए

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: Video
hi: वीडियो

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Relationship
hi: संबंध

en: parent
hi: मूल जनक

en: info
hi: जानकारी

en: About
hi: के बारे में

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: label
hi: लेबल
