Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: yes
hr: da

en: Description
hr: Opis

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Add
hr: Dodaj

en: Path
hr: Putanja

en: link
hr: poveznica

en: no
hr: ne

en: N/A
hr: N/D

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: No items selected.
hr: Nije odabrana stavka.

en: Relationship
hr: Odnos

en: parent
hr: nadređeni

en: About
hr: Opis

en: pixels
hr: piksela
