Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: yes
fa: بله

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: link
fa: واصلی

en: no
fa: خیر

en: N/A
fa: هیچ

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Loop
fa: حلقه

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: Video
fa: ویدیو

en: Relationship
fa: رابطه

en: parent
fa: والد

en: info
fa: اطلاعات

en: About
fa: درباره

en: pixels
fa: پیکسل

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
fa: صلاحت انجام %action را بروی @entity_type_label %entity_label  ندارید.

en: Apply to selected items
fa: اعمال بروی اقلام انتخاب شده
