Nextcloud WebDAV Mount (1.0.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Save
uk: Зберегти

en: Sync
uk: Синхронізація

en: Every hour
uk: Щогодини

en: Custom
uk: Власний

en: Advanced
uk: Розширені

en: Role
uk: Роль

en: Folder
uk: Тека

en: or
uk: або

en: run
uk: запустити

en: Once a day
uk: Раз на день

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Login name
uk: Ім’я користувача

en: Server URL
uk: Адреса (URL) сервера

en: File system
uk: Файлова система

en: Connection
uk: З'єднання

en: Every 15 minutes
uk: Кожні 15 хвилин

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Custom path
uk: Власний шлях
