Nexus Theme (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Main
nl: Hoofd

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Front Page Slideshow
nl: Frontpage Slideshow

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Show breadcrumbs in a page
nl: Kruimelpad weergeven op een pagina

en: Check this option to show breadcrumbs in page. Uncheck to hide.
nl: Aanvinken om kruimelpad weer te geven. Uitvinken om te verbergen.

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
nl: Selecteer deze optie om de slideshow op de voorpagina te tonen. Deselecteer om te verbergen.

en: You can change the description and URL of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
nl: U kunt de beschrijving en URL van elke slide veranderen in de volgende fieldsets 'Slide Eigenschappen'.
