Nexus Theme (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Home
pt: Início

en: Main
pt: Principal

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias
