Nice Menus (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Settings
uk: Налаштування

en: normal
uk: звичайно

en: slow
uk: повільно

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: fast
uk: швидко

en: Menus
uk: Меню

en: Menu name
uk: Назва меню

en: About
uk: Про модуль

en: Nice Menus
uk: Гарні Меню

en: right: menu items are listed on top of each other and expand to the right
uk: вправо: пункти меню перераховані зверху вниз і розширюються праворуч

en: left: menu items are listed on top of each other and expand to the left
uk: уліво: пункти меню перераховані зверху вниз і розширюються ліворуч

en: down: menu items are listed side by side and expand down
uk: униз: пункти меню перераховані поруч і розвертаються вниз

en: Menu parent
uk: Батько меню

en: Menu depth
uk: Глибина меню

en: Use JavaScript
uk: Використовувати JavaScript

en: Mouse delay
uk: Затримка миші

en: Advanced: Superfish options
uk: Розширені: Параметри Superfish

en: Speed of the menu open/close animation.
uk: Швидкість анімації відкривання/закривання меню.
