Niobi Research Center (3.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (72 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Pages
jv: Kācā

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Closed
jv: Ditutup

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Download
jv: Undhuh

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Test
jv: Ujian

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Help
jv: Pitulungan

en: Open
jv: Dibuka

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Picture
jv: Gambar

en: User
jv: Panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: To
jv: Marang

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Published
jv: Dipacak

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Warning
jv: Weling

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Table
jv: Tabel

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Results
jv: Kasilé

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Joined
jv: Nggabung

en: About
jv: Ngenani

en: Reports
jv: Laporan

en: First sidebar
jv: Sidebar pertama

en: Trigger
jv: Pemicu

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: Asc
jv: Urut Maju
