Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha11) - en to fi translation catalogue (165 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: title
fi: otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: content
fi: sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: On
fi: Käytössä

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Tags
fi: Tagit

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Container
fi: Säiliö

en: Settings
fi: Asetukset

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Update
fi: Päivitys

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Theme
fi: Teema

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload
fi: Siirrä

en: Picture
fi: Kuva

en: Configure
fi: Määrittele

en: file
fi: tiedosto

en: Options
fi: Valinnat

en: Create
fi: Luo

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Normal
fi: Normaali

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Members
fi: Jäsenet

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: group
fi: ryhmä

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: Tools
fi: Työkalut

en: bottom
fi: alas

en: top
fi: ylös

en: Close
fi: Sulje

en: Sort by
fi: Lajittele

en: show
fi: näytä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Show
fi: Näytä

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: image
fi: kuva

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Enter the terms you wish to search for.
fi: Kirjoita haluamasi hakusanat.

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Hide
fi: Piilossa

en: KB
fi: Kt

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Restore
fi: Palauta

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Joined
fi: Liittyi

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Member
fi: Jäsen

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: NOTE
fi: HUOM

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Download feature
fi: Lataa ominaisuus

en: Drag to re-order
fi: Järjestele vetämällä

en: Pagination
fi: Sivutus

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Facility
fi: Fasiliteetti

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: Update style
fi: Päivitä tyyli

en: Add effect
fi: Lisää efekti

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fi: Uudelleenlajittele rivit numeerisen painon mukaan vedä-pudota toiminnon sijaan.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Add and configure
fi: Lisää ja konfiguroi

en: Wide
fi: Leveä

en: Save and add
fi: Tallenna ja lisää

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
fi: Kenttään on mahdollista ladata rajoittamaton määrä tiedostoja.

[ctx: Sort order]
en: Order
fi: Järjestys
    kontekstissa: Lajittelujärjestys

en: Override Global Settings
fi: Yliaja yleiset asetukset

en: One file only. | Maximum @count files.
fi[0]: Vain yksi tiedosto.
fi[1]: Enintään @count tiedostoa.

en: Write
fi: Kirjoita

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Allowed types: @extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: @extensions.

en: Install and set as default
fi: Asenna ja määritä oletukseksi

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
fi: Kuvien on oltava mitoiltaan suurempia kuin <strong>@min</strong> pikseliä. Jos kuva on suurempi kuin <strong>@max</strong> pikseliä, sitä pienennetään.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
fi: Kuvien on oltava mitoiltaan vähintään <strong>@min</strong> pikseliä.

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: @size limit.
fi: Rajoitus: @size.

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: See also:
fi: Katso myös:
