Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha11) - en to hr translation catalogue (99 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Images
hr: Slike

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: title
hr: naslov

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: content
hr: sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: On
hr: Uključi

en: Last Updated
hr: Posljednji put osvježeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Container
hr: Kontejner

en: Settings
hr: Postavke

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Update
hr: Osvježi

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Add
hr: Dodaj

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Theme
hr: Tema

en: Upload
hr: Otpremi

en: Picture
hr: Slika

en: Configure
hr: Prilagodi

en: file
hr: datoteka

en: Options
hr: Opcije

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Normal
hr: Normalno

en: Advanced
hr: Napredno

en: Desc
hr: Silazno

en: General
hr: Općenito

en: Log in
hr: Prijava

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Install
hr: Instaliraj

en: Tools
hr: Alati

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Show
hr: Prikaži

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: image
hr: slika

en: Automatic
hr: Automatski

en: Apply
hr: Primjeni

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Hide
hr: Sakrij

en: Joined
hr: Pridružio se

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Drag to re-order
hr: Povucite kako bi prerasporedili

en: Powered by Drupal
hr: Pokreće Drupal

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Hide summary
hr: Sakrij sažetak

en: Edit summary
hr: Uredi sažetak

en: Update style
hr: Osvježi stil

en: Add effect
hr: Dodaj efekt

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hr: Prerasporedi redove po brojčanoj težini umjesto povlačenja.

en: Asc
hr: Uzlazno

en: trigger
hr: okidač

en: Narrow
hr: Usko
