Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha12) - en to kn translation catalogue (89 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: file
kn: ಕಡತ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: bottom
kn: ಕೆಳಭಾಗ

en: top
kn: ಮೇಲ್ಭಾಗ

en: left
kn: ಎಡಭಾಗ

en: right
kn: ಬಲಭಾಗ

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: archive
kn: ಪುರವಣಿ

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: click
kn: ಕ್ಲಿಕ್

en: manual
kn: ಸ್ವಹಸ್ತದಿಂದ
