Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha14) - en to nn translation catalogue (73 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: title
nn: tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: content
nn: innhald

en: Group
nn: Gruppe

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: On
nn: På

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Upload
nn: Last opp

en: Picture
nn: Bilete

en: Configure
nn: Konfigurer

en: file
nn: fil

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Authored by
nn: Skrive av

en: group
nn: gruppe

en: Log in
nn: Logg inn

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Install
nn: Installer

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: image
nn: bilete

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: - All -
nn: - Alle -

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: Hide summary
nn: Skjul ingress

en: Edit summary
nn: Rediger ingress

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
nn: Sorter radene med numerisk vekting i staden for dra-og-slipp sortering.
