Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha23) - en to vi translation catalogue (77 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Pages
vi: Trang

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Group
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Closed
vi: Đóng

en: Description
vi: Mô tả

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Home page
vi: Trang nhà

en: Download
vi: Tải về

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Test
vi: Thử nghiệm

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Open
vi: Mở

en: View
vi: Xem

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: Picture
vi: Hình ảnh

en: User
vi: Người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: All
vi: Tất cả

en: Add content
vi: Thêm nội dung

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Visibility
vi: Hiển thị nội dung

en: Roles
vi: Vai trò

en: Published
vi: Đã công bố

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Plain text
vi: Văn bản thuần

en: Introduction
vi: Giới thiệu

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Members
vi: Các thành viên

en: Table
vi: Bảng

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Clone
vi: Nhân bản

en: Applications
vi: Ứng dụng

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Department
vi: Phòng ban

en: Size of textfield
vi: Kích thước của trường dữ liệu bản văn

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Accept
vi: Chấp nhận

en: Your message has been sent.
vi: Thông điệp của bạn đã được gửi đi.

en: Results
vi: Kết quả

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: Review
vi: Duyệt lại

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Submissions
vi: Các đệ trình

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Home Page
vi: Trang nhà

en: Form
vi: Biểu mẫu

en: Application
vi: Ứng dụng

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Member
vi: Thành viên

en: View settings
vi: Các thiết lập view

en: Decline
vi: Từ chối

en: Draft
vi: Nháp

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: Resource
vi: Tài nguyên

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
