Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha25) - en to is translation catalogue (67 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Closed
is: Lokuð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Home page
is: Heimasíða

en: Download
is: Hala niður

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Test
is: Prófa

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Open
is: Opna

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Average
is: Meðaltal

en: Authored by
is: Höfundur

en: Members
is: Meðlimir

en: Table
is: Tafla

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Clone
is: Klóna

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Department
is: Deild

en: Clear
is: Hreinsa

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Results
is: Niðurstöður

en: Not published
is: Ekki birt

en: Review
is: Yfirlestur

en: Complete
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
