Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha26) - en to oc translation catalogue (74 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Closed
oc: Tampat

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Test
oc: Testar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Picture
oc: Imatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Average
oc: Mejana

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Table
oc: Tablèu

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Redirect
oc: Redirigir

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Clone
oc: Clonar

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Clear
oc: Escafar

en: Accept
oc: Acceptar

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: Results
oc: Resultats

en: Changed
oc: Modificat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Form
oc: Formulari

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Draft
oc: Borrolhon

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
oc: Data dins n'importe quel format machine. AAAA-MM-JJ HH:MM:SS es préférable

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Master
oc: Maître
