Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha29) - en to kn translation catalogue (76 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Home page
kn: ನೆಲೆ ಪುಟ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Applications
kn: ಅನ್ವಯಗಳು

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Enable debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆಯನ್ನು ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Home Page
kn: ನೆಲೆ ಪುಟ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Application
kn: ಅನ್ವಯ

en: Drafts
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ಗಳು

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Decline
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Reviewer
kn: ಅವಲೋಕಿಸಿದವರು

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು
