Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Development
da: Udvikling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Types
da: Typer

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Update
da: Opdatér

en: Picture
da: Billede

en: All
da: Alle

en: Update available
da: Opdatering tilgængelig

en: Roles
da: Roller

en: Desc
da: Faldende

en: Tools
da: Værktøjer

en: Logout
da: Log ud

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Add menu
da: Tilføj menu

en: Extend
da: Udvid

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Installed
da: Installeret

en: Security update
da: Sikkerhedsopdatering

en: Apply
da: Udfør

en: Add vocabulary
da: Tilføj ordforråd

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Index
da: Indeks

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Reinstall modules
da: Geninstallér moduler

en: Session viewer
da: Vis sessioner

en: Devel
da: Udvikling

en: About
da: Om

en: Add a new user
da: Tilføj ny bruger

en: Rebuild menu
da: Genopbyg menu

en: Run cron
da: Kør cron

en: Run updates
da: Kør opdateringer

en: Module filter
da: Modul-filter

en: Uses
da: Bruger

en: Execute PHP Code
da: Udfør PHP kode

en: Theme registry
da: Tema-registreringsdatabase

en: Devel settings
da: Indstillinger for Devel

en: Add link
da: Tilføj link

en: No results
da: Ingen resultater

en: Add content type
da: Tilføj indholdstype

en: Cron ran successfully.
da: Cron-opgave fuldført.

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Flush all caches
da: Tøm alle cacher

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Add custom block
da: Tilføj brugerdefineret blok

en: Filter modules
da: Filtrér moduler

en: Edit permissions
da: Redigér tilladelser

en: Install new module
da: Installér nyt modul

en: Install new theme
da: Installér nyt tema

en: Asc
da: Stigende

en: Add new view
da: Tilføj view

en: Add new view mode
da: Tilføj view mode

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: All caches cleared.
da: Alle cacher tømt.

en: Add a new role
da: Tilføj ny rolle

en: Custom block library
da: Brugerdefineret blokbibliotek

en: Add new form mode
da: Tilføj form-mode

en: Add contact form
da: Tilføj kontaktformular

en: Static caches
da: Statiske caches

en: Flush Css and Javascript
da: Tøm CSS og JavaScript

en: CSS and JavaScript cache cleared.
da: CSS- og JavaScript-cache tømt.

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: Config editor
da: Konfigurations editor

en: State editor
da: Tilstands editor

en: Uninstall module
da: Afinstallér modul

en: Webprofiler settings
da: Indstillinger for Webprofiler

en: Flush CSS and Javascript
da: Tøm CSS og Javascript

en: Flush plugins cache
da: Tøm plugin cache

en: Flush static cache
da: Tøm statisk cache

en: Flush routing and links cache
da: Tøm rute og link cache

en: Flush render cache
da: Tøm renderings cache

en: Plugins cache cleared.
da: Plugin-cachen tømt.

en: Static cache cleared.
da: Statisk cache tømt.

en: Routing and links cache cleared.
da: Routing- og links-cache tømt.

en: Render cache cleared.
da: Render cache tømt.
